Se som de ligger og koser seg i vårsola. Nyter varmen når den endelig har kommet. Jeg stakk innom for å se om de begynte å legge seg ut litt, for nå er det snart kalving på dem.
Hadde egentlig tenkt å gjøre det en stund, men så er det det ene også er det det andre. Men i går ble det en tur innom når jeg skulle til Sokna av likevel for å fylle luft i dekkene på bilen. Greit å ha skiftet til sommerdekk når man har litt planer i helga.
Jeg har vært innom i fjøset og sett på lammene etter jobb en dag denne uka også, så de bildene kommer en annen dag. Da filmet jeg litt også.
Jeg sa jeg skulle se på hjorten og da ville pappa bli med for å kikke også. De var et stykke opp på jordet, så de var ikke så gode å se for han som ikke hadde kamera med zoom.
Jeg så bra og knipset i vei. Alle har fremdeles ikke mistet vinterpelsen, så kanskje det kommer en dælk med snø snart.
Det var ikke antydning til å reise seg opp om vi kom opp til gjerdet, de skjønte at det ikke var noe å snike til seg fra oss.
Når jeg hentet Sofoe i barnehagen på onsdag så hadde de gått opp til hjortene. Det er stas for barnehagebarna. Da tenkte jeg at jeg burde ta meg en tur jeg også, det er lenge siden sist.
Våren er egentlig en elendig del av året å ta bilder av dyr. De fleste er ganske pjuskete i pelsen og viser seg ikke fra sin beste side. Men samtidig så er våren tiden hvor ungene kommer til verden. Jeg burde ta meg en tur til Østensjøvannet utpå sommeren også. Sist jeg var der så var det ikke så mange fugleungene å se.
Men de blir nok bedre utover sommeren vil jeg tro.
Noen ligger i matfatet
Mens andre foretrekker å holde seg på graset
Nesten litt majestetisk der den ligger
Om de ikke lå og smådormet, så tuslet de rundt og spiste ferskt gras
Det var litt regn noen dager og når varmen kom nå, så eksploderte grasveksten noe innmari. Med slik vår så må det bli en lang sommer. Jeg vil ha en lang sommer i det minste.
Blir spennende å se hvor mange kalver som dukker opp om en måneds tid eller så.
Fin tid framover med mange planer, så våren skal nytes hos oss. Det dukker alltid opp noe som ikke er planlagt også, som regel.
Nyt helga!
Fina djur men innan pälsen fälls ser de ganska ruffiga ut. Men snart slipper de resterna av den tjocka vinterpälsen.
SvarSlettJa, kanskje pelsen på hjorten er et tegn på at det fortsetter med kulde fremover. I natt var det - 2,5 grader her. Dette været er som en jojo, så det er ikke godt å si når det er trygt å plante ut.
SvarSlettThey are so adorable and it seems they like watching you too!
SvarSlettWhat a delight to visit them regularly and see how they change through the year.
SvarSlettI'm visiting my parents for a while, and they have deer in their area, too. The deer here aren't nearly as fuzzy as yours; it's interesting to see how the animals adapt to the climates they live in.
SvarSlettSå vackra hjortar och du har verkligen fångat dom på bild!
SvarSlettVarm kram från Titti
Our local herd (of deer have been showing up of late) no sign of any new arrivals yet. There were three last year. Good to see the Winter leave and the Summer knock on the door
SvarSlett