Det er herlig med ferie, da er det mye man slippet. Jeg slipper vekkeklokke, det er noe av det beste som finnes. Ja helt til jeg og Wenche Lill fant ut at vi skulle ta en liten runde. Da ble vekkeklokka stilt på 04:18. Mer om den turen seinere. Nå er det en annen tur.
Patran kom hjem i helga for hun skulle på ferietur mandagen, og da trengte hun skyss til Gardermoen.
Noen andre enn meg som setter pris på litt besøk i helga er hundene. Da blir det mye kos på dem.
Ikke bare på kvelden, men på formiddagen også. Når frokosten er spist blir det kos på hundene. Det er Varga som får sitte på fanget for å kose seg. Om hvordan kosen blir er ikke så farlig, hun får jo sitte på fanget ikke sant.
Når vi var på tur opp på Andersnatten ble det et stopp på Hageland Prestfoss. Jeg skulle ha tråd til å binde krans til døra. Der hadde de også noen bier på pinne som sto i ei bøtte ved kassa.
Hadde tenkt å gi de til Sofie, men tenkte at de sikkert ikke fikk stå i ei blomsterpotte over tid. Ikke sikkert Ingrid vil ha de i hagekrukkene sine heller. Så da får Sofie kose seg med de hos meg.
Jeg synes de var litt stilige da. Så får andre mene noe annet om de vil det.
Siste dag før ferien vasket jeg bil, for der jeg pleier å vaske bil skulle stenge 17. august og hele bygget rives. Da måtte jeg jo bruke opp vaskekortet mitt. Jeg er vel ikke den som vasker bil mest, men en nyvaska bil er fin da. Har man svart bil så bør man vaske den ofte, for at den skal være fin. Så nå må jeg finne meg en ny vaskehall.
Når jeg hadde kjørt Patran på flyplassen så stakk jeg innom i Nannestad for å sjekke inn på en topp i Fjelltoppjakten.
Jeg snirklet meg gjennom byggefeltet og fant ut at jeg hadde vært der tidligere på stolpejakt. Da hadde jeg parkert ved NAV, denne gangen parkerte jeg ved barnehagen. Der starter nemlig turstien.
Kort tur i sentrale strøk så hundene får en tur der de har mye å sjekke ut. Når man skal noe midt på dagen, så er det begrenset hva man rekker før og etter.
Etterhvert kommer stien inn på lysløypa og den gjorde en runde, slik at vi slipper å gå sånn fram og tilbake tur.
Det var ikke så mange vi møtte, men klart det var jo midt i middagstiden for de fleste.
Noen hadde med hund og noen plukket bær.
Godt skiltet, for stiene går på kryss og tvers der som de fleste turområder.
Barnehagen hadde et par gapahuker på et lite stykke mellom begge lysløypene.
Litt fotografering ble det jo, det er mye sopp som har poppet opp. Skal man ta mye bilder av detaljer så kan man ikke ha med hunder i bånd. Da har det lett bli utydelige bilder og få detaljer.
Tørre fine stier som du godt kan ta deg en runde om de er på de trakter.
Lysløypa tilbake etter innsjekkingen var ikke så brei som den var til "fjelltoppen", men absolutt helt gangbar uten å få fulle joggeskoene fulle av bøss. For det får man på tur i skauen.
Røsslingen blomstrer litt, men den var ikke helt på topp her heller ennå.
Det er morsomt å ha med hundene på ukjente sentrale strøk, da er de ivrige på å snuse og komme seg framover. Men noen lukter er så spennende at de bare blir stående.
Solnedgangen nærmet seg og da blir det lave solstråler på bildet.
En sanu time seinere så var vi tilbake til bilen, da var parkeringen tom og barnehagen stengt.
Når man føler seg unik blant andre...
Det ser så koselig ut med hund på fanget! Er Varga utvokst?
SvarSlettJättemysigt med hundgos och Varga passar på.
SvarSlettVad man än tycker om dina bin så blir man glad när man ser dem. Jag kände hur mungiporna drogs uppåt rejält :D
Fina stigar hittade ni och ibland är det skönt att gå där det är lättgånget.