Plutselig en ettermiddag sto det der og tittet rundt seg. Sjekket om kysten var klar for å spise litt gras på jordet.
Det er forholdsvis nyslått der, så det er ikke så mye gras å fråtse i som tidligere i uka.
Hun hadde tydeligvis en plan, for hun var veldig målbevisst.
Lenger ned kan du se en litt vinglete film av henne som jeg tok. Skulle absolutt hatt stativ der ser jeg. Men slikt har man ikke tid til å hente, da kan hun være borte før jeg kommer opp igjen. Litt stødigere filmer er det av elg og et annet rådyr som jeg har fått på viltkamereaene.
* *
Elg som tusler i havna
* *
Lurer på når han sover jeg, for det er aktivitet i skauen på natta også.
* *
Rådyret er også ute å reker på nattestid.
* *
Kan vel ikke akkurat si at det tusler og koser seg på dagtid heller.
* *
Hvert år har jeg et håp om å få rådyrunger på kamera, men jeg har ikke lykkes ennå.
* *
En ettermiddag fikk jeg øye på rådyret på jordet da det sto og spiste gras, det var langt hold med mye zoom og ikke noe å legge kamera på så da ble det en aning vinglete.
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Nyt hver dag, den kommer ikke tilbake. Håper du blir motivert til å komme deg ut på tur. Legg gjerne igjen en kommentar... Jeg setter pris på nye turmål.