søndag 14. desember 2025

Kolleputt

 kolleputt

Om det var lurt med tur fra Halvassbrua til Kolleputt i dag vet jeg ikke. Men det var lurt for hundene sin del i det minste. Jeg får litt mark i rumpa av å holde meg i ro, det ligger liksom ikke helt for meg. Men jeg måtte gå et sted hundene kunne være løs, et sted det ikke var ulent og ikke glatt. Vi endte opp med veien til Kolleputt, der snøen lå urørt.

kolleputt

Jeg hadde med meg fotoapparatet, for jeg hadde bare tusletempo og hundene trengte virkelig å få løpe som de ville.

kolleputt

Det var tåke, men noen glimt av blå hummel ble det. 

kolleputt

Det var nok å snuse på der. Det var en rev som hadde gått foran oss i veien. Hundene løp både frem og tilbake, så de fikk over dobbelt så lang tur som det jeg fikk humpet meg av gårde. 

kolleputt

I følge Hailey er ikke badesesongen over ennå. Det ble mer enn ett bad også.

kolleputt

Mye is i grøftene, men jammen er det veldig bløtt fremdeles. 

kolleputt

Det var ikke alle steder som bar preg av varmegrader. Noen steder hadde istappene holdt seg.

kolleputt

Elva hadde ikke antydning til is, men ennå er det noen som går på skøyter på et tjern på Holleia.  

kolleputt

Det var mange istapper alle steder

kolleputt

Brått hadde det jammen vært en hest der med vogn. Sporene kom fra veien vi hadde gått oppover til Kaståsen, Jeg mener bestemt at jeg gikk den veien til enden tidligere i høst uten å skjønne noen vei videre. Så hvor i all verden kom den hesten med kjerra si fra?

kolleputt

Vi gikk helt inn til Kolleputt der hesten hadde snudd med vogna si. Det var derfra jeg trodde den hadde kommet, men det hadde den ikke.

kolleputt

Varga elsker snø

hvit gjeterhund kolleputt

Snøen er til for å spises opp

kolleputt

Det var mange store bekker 

kolleputt

Til tross for varmegrader så henger ennå snøen på skauen.

kolleputt

Brakka står fremdeles ved snuplassen ved Kolleputt

kolleputt

Ikke engang Kolleputt hadde fått is.

kolleputt

Like mye vann i bekkene som det var sist jeg var her.

kolleputt

Istappene henger ut i bekken

kolleputt hvit gjeterhund

Jeg fikk melding av hun som hadde Varga de første 8 ukene en kveld her. Hun syntes Varga var blitt så vakker. Så jeg skal prøve å stikke innom på Tronhjemskanten til sommeren, så kanskje vi får til et treff med flere av valpene.

kolleputt hvit gjeterhund

Sjarmør i pels

kolleputt

Det er mange avstikkere opp og ned av veikanten for Varga.


Like før bilen hadde jeg tatt hundene i bånd, da møtte vi noen andre som også var ute på tur med hunden sin innover samme veien.



1 kommentar:

  1. That sure is a bunch of now but the dogs sure don't seem to mind the cold!

    SvarSlett

Nyt hver dag, den kommer ikke tilbake. Legg igjen en liten hilsen, så ser jeg at du har vært innom...