Om det var lurt med tur fra Halvassbrua til Kolleputt i dag vet jeg ikke. Men det var lurt for hundene sin del i det minste. Jeg får litt mark i rumpa av å holde meg i ro, det ligger liksom ikke helt for meg. Men jeg måtte gå et sted hundene kunne være løs, et sted det ikke var ulent og ikke glatt. Vi endte opp med veien til Kolleputt, der snøen lå urørt.
Jeg hadde med meg fotoapparatet, for jeg hadde bare tusletempo og hundene trengte virkelig å få løpe som de ville.
Det var tåke, men noen glimt av blå hummel ble det.
Det var nok å snuse på der. Det var en rev som hadde gått foran oss i veien. Hundene løp både frem og tilbake, så de fikk over dobbelt så lang tur som det jeg fikk humpet meg av gårde.
I følge Hailey er ikke badesesongen over ennå. Det ble mer enn ett bad også.
Mye is i grøftene, men jammen er det veldig bløtt fremdeles.
Det var ikke alle steder som bar preg av varmegrader. Noen steder hadde istappene holdt seg.
Elva hadde ikke antydning til is, men ennå er det noen som går på skøyter på et tjern på Holleia.
Det var mange istapper alle steder
Brått hadde det jammen vært en hest der med vogn. Sporene kom fra veien vi hadde gått oppover til Kaståsen, Jeg mener bestemt at jeg gikk den veien til enden tidligere i høst uten å skjønne noen vei videre. Så hvor i all verden kom den hesten med kjerra si fra?
Vi gikk helt inn til Kolleputt der hesten hadde snudd med vogna si. Det var derfra jeg trodde den hadde kommet, men det hadde den ikke.
Varga elsker snø
Snøen er til for å spises opp
Det var mange store bekker
Til tross for varmegrader så henger ennå snøen på skauen.
Brakka står fremdeles ved snuplassen ved Kolleputt
Ikke engang Kolleputt hadde fått is.
Like mye vann i bekkene som det var sist jeg var her.
Istappene henger ut i bekken
Jeg fikk melding av hun som hadde Varga de første 8 ukene en kveld her. Hun syntes Varga var blitt så vakker. Så jeg skal prøve å stikke innom på Tronhjemskanten til sommeren, så kanskje vi får til et treff med flere av valpene.
Sjarmør i pels
Det er mange avstikkere opp og ned av veikanten for Varga.
Like før bilen hadde jeg tatt hundene i bånd, da møtte vi noen andre som også var ute på tur med hunden sin innover samme veien.
That sure is a bunch of now but the dogs sure don't seem to mind the cold!
SvarSlett