Nå som det har vært kaldt en stund så var det på tide å sjekke ut en bekk oppe i skauen, der det ofte er flotte is formasjoner på vinteren. Det er ikke lenge etter en kommer fra jobb før det blir mørkt, så det er bare å nyte de dagene man kan. Jeg lempet ut kattene, så de fikk litt frisk luft, mens vi andre var en liten runde i skauen.
Det kalde været har gjort det meste dekket av rimfrost. Et skikkelig vinterlandskap er det alle steder rundt her nå. Håper ikke varmegradene som er meldt kommer helt hit.
Det blir liksom litt vinterstemning med rim, mens det fremdeles er fullt framkommelig alle steder. Jeg har planer med Åse. En siste innsjekk på fjelltoppjakten før snøen kommer.
De er det bare å knipse i vei og nyte at vinteren nærmer seg. Jeg liker årstids forandringene.
Varga stortrives på tur når hun får løpe løs. Hun tar seg lengre runder når vi er på kjente trakter, enn der vi aldri har vært på tur før.
Jeg hadde med meg fotoapparat for å kunne ta bra bilder av istappene i bekken, uten å måtte stå midt i bekken og kanskje bli drit våt.
Hailey danner litt baktropp med meg. Den store farta er ikke der lenger.
Det er litt frostroser i grøftekanten. Der renner det vann under isen ennå.
Hadde jeg hatt med meg en liten julenisse, så hadde det blitt skikkelig julestemning.
Jentene har knapt tid til noe poseringer, men noen bilder ble det da.
Hailey har bedre tid og kunne så lenge på samme stedet. Hun har blitt en gammel dame, som sjelden jubler for å kjøre bil for å ta en lang tur et sted. Men går vi hjemme fra så er det god fart på henne.
Vi kom bort til bekken, men det var ikke de helt store is formasjonene der ennå. Det er litt rart, for det har vært kaldt og det er mye vann egentlig.
Små detaljer som er et helt bilde i seg selv.
Vannet fosser under isen,
Det er mest klumper nå, ikke de små tynne kunstverkene som pleier å være der.
Det ser nesten ut som iskrem
Hailey sitter pent på kanten og venter på at jeg skal bli ferdig med å fotografere.
Godt det er noen tørre steiner både jeg og Hailey kan tråkke på for å passere. Er det mer vann så blir de glatte av vannet som fryser til.
Det er veldig koselig å kunne høre klukkingen av vannet når det passerer mellom steinene.
Så er det full fart for å komme ned på jordet igjen.
Da er oppladingen klar for fjelltoppjakt med Åse dagen etter.
Nyt resten av helga! Det skal jeg!
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Nyt hver dag, den kommer ikke tilbake. Legg igjen en liten hilsen, så ser jeg at du har vært innom...